Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / +90 242 513 68 87

Alanya'Da gezlicek yerler

Anasayfa Yazılar Alanya'Da gezlicek yerler
Sevdiklerinizle Paylaşın

Alanya'Da gezlicek yerler


Alanya, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en önemli turistik noktalarından birisi. Seyahatinizi bir deniz tatilinin çok ötesine taşıyan doğal ve tarihi güzellikler barındırıyor Alanya. Evet, Alanya plajları da oldukça ünlüdür ama bunun biraz daha dışına çıkıp, bölgeyi tarih sahnesine taşıyan önemli yapıları da ziyaret etmek ister misiniz? İşte mutlaka faydalanmak isteyeceğiniz Alanya’da gezilecek yerler listesi…

Şifa Kaynağı Damlataş Mağarası

Eğer mağaraların adeta film setlerin fırlamış büyülü dünyalarını seviyorsanız, Alanya’da görülmesi gereken birçok mağara bulunuyor. Bunların en görkemlisi ve en meşhuru ise, tabii ki Damlataş. İçerdeki hava sıcaklığının yaz-kış 23.3 derecede sabit olmasının ve %98 nem oranının etkisiyle yağmur sularının tavandaki yarık ve boşluklardan akarak damla damla birikmesi sonucu oluşan mağara, deniz kıyısında yer almakta ve Alanya’ya sadece 1 km uzaklıktadır. Mağaranın keşfi ise 1948 yılında Alanya İskelesi’nin yapımı sırasında tamamen tesadüfü şekilde olmuştur. Göremeden tatilinizi sonlandırmamanız gereken Damlataş Mağarası, koruma altına alınmış ender bir doğa harikasıdırAyrıca, eğer bir solunum rahatsızlığınız var, Damlataş size oldukça iyi gelecektir. 15.000 yılda oluştuğu düşünülen ve boyları 15 metreye kadar ulaşabilen sarkıtların, solunum yolu rahatsızlığı çeken astım ve bronşit hastalarına iyi geldiği, doktorların ve kimyagerlerin çeşitli araştırmalarıyla tespit edilmiştir.

Fosforlu Mağara

Sadece deniz yolu ile ulaşılabilen ve içinden küçük teknelerin geçebildiği Fosforlu Mağara, ismini jeolojik yapısından kaynaklanarak içinde oluşan ışık oyunlarından alıyor. Tur sırasında denize girmek ise, işin eğlenceli kısmı.


Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! +90 242 513 68 87

Copyright © 2018. Her Hakkı Saklıdır.